czwartek, 19 czerwca 2014

Wspólne dziergania i czytanie


Gdy tylko porządnie zabrałam się za "Dywizjon 303. Walka i codzienność" okazało się, że tę pozycję czyta się błyskawicznie. Richard King to pasjonat lotnictwa, a książka to jego debiut literacki i efekt wieloletniej pracy. Autor dotarł do wielu niepublikowanych wcześniej zdjęć, możemy choć trochę poznać losy każdego z polskich pilotów tego dywizjonu. O tym, jak wyglądała ich codzienność dowiadujemy się między innymi  z zamieszczonych fragmentów dzienników i raportów. Książkę szczerze polecam, czytało się super :)

Na zdjęciu mój najnowszy zakup. Elizabeth Haydon znam z cyklu "Symfonia wieków", do którego mam duży sentyment :)) Ciekawa jestem, jak będzie tym razem :)

Kardigan powiększa się błyskawicznie, niedługo zabieram się za rękawy :)) W serwetce cały czas ten sam rząd, ale też idzie nieźle. Do zdjęcia dołączyła biała, filetowa siatka. Walczyłam z filetem dość długo, główny problem to brak profesjonalnych narzędzi :D Po wielu próbach zaczęło coś wychodzić, oczka prawie równe ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

4 komentarze:

 1. Ta serwetka będzie fantastyczna!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama kiedyś chciałam się nauczyć fileta, mam nawet książki ale ja wzrokowiec jestem i najlepiej się uczę jak mogę podejrzeć. A czym robisz bo sprzęt to raczej z tych niedokupialnych? Jak patrzę na Twoja serwetkę to sama mam ochotę chwycić za czółenko :))) Dywizjon dopisałam. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazłam w Internecie kilka filmików, bez nich byłoby ciężko. Książki nie mam żadnej, ale jest sporo starych pozycji o filecie dostępnych za darmo w sieci. Sprzęt to prowizorka :D Aktualnie używam dwóch kawałków drutu skręconych ze sobą i ołówka stolarskiego. Skoro frywolitka się upomina, to trzeba koniecznie coś wysupłać :)))

   Usuń