środa, 22 lutego 2017

Trening


malowania, pamięci i koncentracji. No i jeszcze zgłaszania się na czas na Wspólne Dzierganie i Czytanie u Maknety :D

Dwie kolejne kartki z Inspiracji. Łódki skończone i całkiem mi się podobają, wiatrak jeszcze czeka na dopracowanie.

Zauważyłam u siebie małe problemy z koncentracją. Pomyślałam, że na pewno znajdzie się jakaś książka, która mi pomoże. Znalazłam "Skoncentruj się". Teoretycznie jest przeznaczona dla uczniów, ale pewnie i dorosłemu pomoże :)

"Na pamięć" zawiera porady, ćwiczenia, łamigłówki, ciekawostki np. to, że żucie gumy wpływa pozytywnie na pamięć i prędkość przetwarzania informacji, Nad niektórymi zagadkami straszeni się męczę, ale to chyba dobrze.

Kontynuuje ćwiczenia i czekam na efekty :D

6 komentarzy:

 1. To może ja zacznę od żucia gumy - najmniej wysiłku. ;) Łódki piękne, ja bardzo lubię, niedawno sobie kupiłam kubeczek właśnie z łódkami wyciągniętymi na piasek. jest w nich jakaś zapowiedź przygody i podróży. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żucie gumy pierwszym krokiem do sukcesu :D Super, że obrazek się podoba. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Mam koleżankę, która ciągle żuje gumę, ale śmiem wątpić, czy wpływa to pozytywnie na jej prędkość przetwarzania informacji. Miła jestem, co? Choć nie ukrywam, że już wiele lat temu spotkałam się z tą opinią, ale i tak gumy nie żuję. Za leniwa jestem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hymmm, może trzeba w koleżance zapoczątkować jakiś proces przetwarzania. Ewidentnie jakiś dodatkowy bodziec jest potrzebny xD Ja się trochę boję o plomby w zębach... :D

   Usuń
 3. No patrz, a w szkole tępimy rzucie gumy na lekcjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, względy estetyczne przemawiają przeciwko żuciu na lekcji :D

   Usuń