czwartek, 2 marca 2017

Wspólne Dzierganie i Czytanie


u Maknety :)

Czytelniczo pozostaję w temacie doskonalenia umysłu. Na zdjęciu świeży zakup. Książki są cienkie, myślę, że do przeczytania w jeden weekend. Na razie tylko przejrzałam je z grubsza.

Kolejna strona z akwarelowych Inspiracji. Znowu morskie klimaty. Statek dopiero po pierwszym podejściu, czeka na dokończenie.

Zatęskniłam za włóczką. Odwiedziłam niezastąpione Ravelry, wyciągnęłam zalegające nitki i oto powstaje Hygge (na Ravelry: klik). Szydełkowy szal z haftem krzyżykowym. Włóczka cieńsza niż w oryginale, kolorów włóczki mniej. Jestem ciekawa, co mi się z tego ostatecznie wykluje :).

Pozdrawiam serdecznie!

8 komentarzy:

 1. Ja też jestem bardzo ciekawa efektu i czekam na relację. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robótka się buntuje i strasznie wolno jej przybywa :D Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Widzę, że modny ostatnio trend Hygge również na druty wskoczył - szal jest przepiękny, zwłaszcza ten z pierwszego linku. Akwarela ma miłe dla oka kolory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś czuję, że u mnie to nie będzie szal, tylko ozdobna poduszka. Tak to teraz widzę :D

   Usuń
 3. I co? działa taka wiedza z ksiażki? Ciekawa jestem czy to wiedza uniwersalna i możliwa do wykorzystania czy tylko publikacja dla publikacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki na prawdę godne polecenia. Same konkrety, przykłady. Już w trakcie czytania można się przekonać, że działa. Metody zapamiętywania opierają się na wyobraźni i skojarzeniach. Np. listę zakupów zapamiętujemy dzięki wymyśleniu scenariusza, w którym pojawiają się wszystkie sprawunki.

   Usuń
 4. Fajnie, że wciągnęłaś się w akwarele.
  Czy stosujesz już jakieś metody z tych książek? Też czasami myślę, żeby coś zrobić by poprawić swoją pamięć, a potem oczywiście o tym zapominam ;-)
  Powodzenia w dzierganiu (i wyszywaniu) szala.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki przeczytałam już po dwa razy. Niestety jeszcze nie znalazłam czasu, żeby porządnie zabrać się do ćwiczeń. Udało mi się jedynie pobawić trochę Mapami Myśli. Dzięki i pozdrawiam :)

   Usuń