środa, 30 grudnia 2015

Wspólne dzierganie i czytanie


Nie mogłam przegapić ostatniego Wspólnego Dziergania i Czytania w tym roku :))

Rękawa w dwustronnym przybyło niewiele, ale za to z czytaniem lepiej ;)

"Listy starego diabła do młodego" upominały się o mnie od dawna. Po założeniu konta na BiblioNETce i  dodaniu kilku pozycji, "Listy" od razu wskoczyły na pierwsze miejsce wśród polecanych książek. Okazało się że całkiem słusznie ;) Zaskoczyło mnie, że książka jest cieniutka, ale obecnie czytam ją drugi raz i jest nad czym podumać :)

"Cnoty są rzeczywiście dla nas czymś fatalnym, jednak tylko o tyle, o ile docierają do samej woli i są wcielone w przyzwyczajenia. Wszelkiego rodzaju cnoty istniejące w wyobraźni albo uznane przez intelekt lub nawet w pewnej mierze lubiane i podziwiane nie uchronią człowieka od domu naszego Ojca. Doprawdy, mogą go ucznić bardziej zabawnym, gdy się tam znajdzie."


"Biegnąca z wilkami" znalazła się na liście lektur, polecanych przez autorkę "Drogi Artysty" i dzięki niej po nią sięgnęłam. Kończę czytać ją pierwszy raz. Na pewno wymaga powtórnego, myślę, że będę do niej często zaglądać. Na początku odstraszał mnie styl w jakim jest napisana. Miałam wrażenie, że to takie "masło maślane" ;) Po kilkunastu stronach przyzwyczaiłam się i wczułam w rozumowanie autorki.

Ulubioną torturą i karą za ambicje twórcze, jaką wymierzają nam nasze kompleksy, jest złudna obietnica, że kiedyś w mglistej przyszłości przyjdzie czas na tworzenie. Płonna nadzieja, że kiedy nastąpi kilka z rzędu wolnych dni, zacznie się dynamiczny wir pracy twórczej. Nie dajmy się zwieść. Kompleksy nie mają takich intencji. Chcą tylko zdusić i zagłuszyć twórczy impuls.

Jakbym czytała o sobie ;)

Pozdrawiam Serdecznie!
6 komentarzy:

 1. Mam tę książke, choć ciągle stoi na półce i czeka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś na pewno doczeka się odpowiedniego momentu :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)) Wszystkiego Naj w Nowym Roku!

   Usuń
 3. Oj te ambicje twórcze... Zwłaszcza gdy kreatywności brak.

  Pomyślnego, kreatywnego, czytelniczego roku 2016 Ci życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)) Mam nadzieje, że ten rok będzie bardziej owocny :)

   Usuń